Klub předškoláka

V naší Mateřské škole Lojovické  máme  založen Klub předškoláka. Zaměřili jsme se na důkladnou přípravu předškolních dětí k bezproblémovému začlenění do vzdělávacího procesu v 1. ročníku základní školy. S dětmi pracujeme takovým tempem, aby je práce zaujala a zároveň jim pomáhala v jejich rozvoji. "Klub" pro ně přichystal hlavně rozmanitost. Dovolím si, jen lehce nastínit, co vše mohou šestileté děti v Klubu předškoláka při MŠ Lojovické "ochutnať'.

  1. Všichni předškoláci mají možnost se seznámit ve Výtvarném kroužku s netradiční výtvarnou technikou, kde se jim věnuje paní učitelka Böhmová a Holerová.
  2. Vztah k ekologii a k přírodě považuji za nesmírně důležitý pro další život nás i našich dětí. Jsem ráda, že paní učitelka Černá  své vědomosti a znalosti dětem předá při ekologicky zaměřených vycházkách.
  3. Poznat krásy našeho hlavního města, vycházet z historie a tradic, je i pro nás dospěláky poučné. Paní učitelka Fáberová se pilně připravuje na každou vlastivědnou vycházku. Mám radost z toho, že podobné úsilí přípravě věnují i samotní doprovázející rodiče. Odměnou jim pak je blažený pocit při předávání těchto znalostí dětem vlastním i jejich kamarádům. My zjišťujeme, jak šikovné, chytré a pedagogicky talentované mámy a táty ve školce máme.
  4. Pyšnit se můžeme" vyučováním" předškoláků s paní učitelkou Danou a Maruškou, které pracovaly několik let pod vedením paní učitelky Kucínové, učitelky ze ZŠ. Zde jsou cíleně a záměrně rozvíjeny schopnosti a dovednosti dítěte tak, aby přechod z MŠ do ZŠ byl pro dítě méně obtížný, dítě bylo vyzrálejší a připravené na plnění náročnějších úkolů a požadavků ve školním roce.
  5. Paní učitelky Böhmová a Černá  se významnou mírou podílí na sportovní přípravě předškoláků v tělocvičně ZŠ. Naše předškoláky už nezaskočí prostor velké tělocvičny a její vybavení, dokážou si to prostě pěkně užít. Předškoláci se v MŠ Lojovické opravdu nenudí a na zlobení není čas, když vezmu v úvahu, že mají ještě možnost se realizovat při plavání a bruslení, lyžování, angličtině a při keramice. Myslím, že od září děti udělaly velké pokroky a že naše i jejich snaha jim pomáhá se připravit na velkou, opravdickou školu.

Ivana Sýkorová - ředitelka MŠ

Kroužky MŠ Lojovická

© Copyright 2020 MŠ Lojovická, all rights reserved.

Vytvořil drualas.cz - Vdechněte také svému projektu život