Klub předškoláka

V naší Mateřské škole Lojovické  máme  založen Klub předškoláka. Zaměřili jsme se na důkladnou přípravu předškolních dětí k bezproblémovému začlenění do vzdělávacího procesu v 1. ročníku základní školy. S dětmi pracujeme takovým tempem, aby je práce zaujala a zároveň jim pomáhala v jejich rozvoji. "Klub" pro ně přichystal hlavně rozmanitost. Dovolím si, jen lehce nastínit, co vše mohou šestileté děti v Klubu předškoláka při MŠ Lojovické "ochutnať'.

1. Všichni předškoláci mají možnost se seznámit ve Výtvarném kroužku s netradiční výtvarnou technikou, kde se jim věnují paní učitelky Bumbalová a Böhmová
  2. Vztah k ekologii a k přírodě považuji za nesmírně důležitý pro další život nás i našich dětí. Jsem ráda, že paní učitelka Šuťáková své vědomosti a znalosti dětem předá při ekologicky zaměřených vycházkách.
  3. Poznat krásy našeho hlavního města, vycházet z historie a tradic, je i pro nás dospěláky poučné. Paní učitelka Holerová se pilně připravuje na každou vlastivědnou vycházku. Mám radost z toho, že podobné úsilí přípravě věnují i samotní doprovázející rodiče. Odměnou jim pak je blažený pocit při předávání těchto znalostí dětem vlastním i jejich kamarádům. My zjišťujeme, jak šikovné, chytré a pedagogicky talentované mámy a táty ve školce máme.
  4. Pyšnit se můžeme" vyučováním" předškoláků s paní učitelkou Danou a Maruškou. Zde jsou cíleně a záměrně rozvíjeny schopnosti a dovednosti dítěte tak, aby přechod z MŠ do ZŠ byl pro dítě méně obtížný, dítě bylo vyzrálejší a připravené na plnění náročnějších úkolů a požadavků ve školním roce.
  5. Paní učitelky Böhmová a Šuťáková se významnou mírou podílí na sportovní přípravě předškoláků v tělocvičně ZŠ. Naše předškoláky už nezaskočí prostor velké tělocvičny a její vybavení, dokážou si to prostě pěkně užít. Předškoláci se v MŠ Lojovické opravdu nenudí a na zlobení není čas, když vezmu v úvahu, že mají ještě možnost se realizovat při plavání a bruslení, angličtině a při keramice. Během celého roku dělají velké pokroky a naše i jejich snaha jim pomáhá se připravit na velkou, opravdickou školu.

Bc. Kateřina Černá - ředitelka MŠ

Kroužky MŠ Lojovická